REMEDIANT 1KG NATURALNE BAKTERIE DO OCZKA WODNEGO

Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 249,00 zł 249.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Bio Gen
Kod produktu: R-1000

Opis

Remediant 1kg - Naturalny preparat do oczyszczania zbiorników wodnych

1 kg na 100 m2 lustra wody.

Produkt Polski

Preparat Remediant służy do rekultywacji jezior i osadów dennych. Przywraca naturalną równowagę biologiczną zbiornika wodnego.

Preparat jest złożony z bakterii psychrofilowych i psychrotrofowych, całkowicie niepatogennych dla ludzi i zwierząt. Dzięki odpowiednio dobranemu składowi mikroorganizmów ogranicza się zawartość związków biogennych rozpuszczonych w wodzie, ogranicza rozwój glonów i sinic oraz redukuje organiczne osady denne.

Preparat można stosować również do oczyszczania oczek wodnych.

Eutrofizacja zbiorników wodnych spowodowana jest nadmierną ilością związków biogennych rozpuszczonych w wodzie. Do związków biogennych odpowiedzialnych za „zakwitanie wody” należą przede wszystkim związki azotowe i fosforowe. Efektem eutrofizacji jest nadmierny wzrost glonów i sinic, zmniejszenie przejrzystości, tworzenie się nieprzyjemnych zapachów i ograniczenie ilości tlenu w wodzie, choroby i śnięcie ryb, nagromadzenie się osadów dennych, mułu.

Preparat Remediant zawierający bakterie o różnym sposobie działania skutecznie redukuje ilość związków biogennych w wodzie, redukuje skutki eutrofizacji, powoduje wzrost przejrzystości wody oraz redukuje osady denne.

Sposób stosowania

Preparat działa w następujących etapach:

 1. Adaptacja mikroorganizmów do środowiska.
 2. Ograniczenie wzrostu i redukcja glonów w wodzie.
 3. Denitryfikacja azotu rozpuszczonego w wodzie i przekształcenie fosforu rozpuszczalnego w nierozpuszczalny.
 4. Działanie bakterii celuloitycznych lignolitycznych w osadach dennych.
 5. Działanie bakterii proteolitycznych, lipolitycznych.
 6. Działanie bakterii amonifikacyjnych nitryfikacyjnych.
 7. Działanie bakterii denitryfikacyjnych.

Dodatkowym efektem działania preparatu jest zwiększenie populacji ryb oraz zwiększenie ich zdrowotności. Efektywną gospodarkę fosforanową w wodzie prowadzą bakterie z rodzaju Pseudomonas, które tworzą równowagę w zbiorniku wodnym pomiędzy fosforem rozpuszczalnym a nierozpuszczalnym, tym samym ograniczają poziom fosforanów rozpuszczonych w wodzie przyczyniających się do eutrofizacji zbiornika. Za denitryfikację, czyli redukcję azotu rozpuszczonego w wodzie (azotanowego) są odpowiedzialne bakterie kilku rodzajów przeprowadzając proces zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych.

Efekty stosowania

 • redukcja glonów nitkowatych i w toni wodnej,
 • wzrost klarowności wody,
 • zmniejszenie pH mułu, dzięki czemu powstają lepsze warunki do redukcji osadów,
 • zwiększenie pH wody przyspiesza wiązanie jonów fosforanowych w nierozpuszczalnych związkach fosforu,
 • poprawia zdrowotność i powoduje wzrost populacji ryb,
 • zwiększa populację zooplanktonu, będącego wskaźnikiem zanieczyszczenia zbiornika.

Biopreparat o najwyższych na rynku parametrach skuteczności

Remediant to wysokoskoncentrowany preparat do bioutylizacji oraz bioremediacji zbiorników wodnych. Unikalna i całkowicie bezpieczna metoda rekultywacji małych i dużych zbiorników wodnych opiera się na ukierunkowanych procesach biodegradacji mikrobiologicznej, które w naturalny i szybki sposób poprawiają stan zdegradowanych różnymi czynnikami akwenów.

Mikrobiologiczna równowaga ekosystemów

Remediant służy do remediacji wód i utylizacji osadów dennych oczek wodnych, jezior i akwenów wodnych. Zastosowanie biopreparatu aktywuje proces biodegradacji osadów, uruchamia mechanizm biologicznego samooczyszczania się wody (bioutylizacji) oraz wymusza poprawę parametrów fizyko-chemicznych i higieniczno-sanitarnych wody (bioremediację). Preparat Biogen Remediant przywraca pożądaną równowagę mikrobiologiczną ekosystemów, redukując mikroflorę patogenną dla ludzi i fauny wodnej.

Gwarancja pełnego bezpieczeństwa dla życia biologicznego

Preparat Remediant firmy Bio-Gen jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, fauny wodnej oraz środowiska. Ze względu na pełne bezpieczeństwo dla życia biologicznego akwenu nie ma konieczności wstrzymywania dotychczasowej eksploatacji (rybackiej, sportowej, turystycznej) zbiornika wodnego w trakcie stosowania preparatu.

Dawkowanie

W skład preparatu wchodzą szczepy bakteryjne, pożywka startowa oraz nośnik bakterii.

Dawka: 10g/m2 lustra wody oczyszczanego zbiornika wodnego, czyli 1 kg na 100 m2 lustra wody.

Żeby obliczyć ilość potrzebną do oczyszczenia zbiornika wodnego należy znać jego powierzchnię i uwzględnić dawkę 10 g/m2 lustra wody.

Preparat ma postać białego proszku, który trzeba w miarę równomiernie rozsypać po powierzchni oczyszczanego zbiornika wodnego.

Preparat jest całkowicie naturalny, oparty o wyselekcjonowane szczepy bakterii, dodatkowo pozytywnie wpływa na organizmy żywe w zbiorniku wodnym (ryby).

Aplikację najlepiej jest wykonać wiosną i taką samą dawkę preparatu zastosować wczesną jesienią.

Efekty stosowania

 • Zwiększenie przejrzystości wody
 • Ograniczenie wzrostu glonów i sinic
 • Redukcja osadów dennych
 • Poprawa odporności ryb (działanie probiotyczne)
 • Ograniczenie zakwitów wody
 • Eliminacja przykrego zapachu wody
 • Przywrócenie równowagi mikrobiologicznej zbiornika
 • Ograniczenie związków biogennych w wodzie (związków azotu i fosforu)

Od 2015 roku preparat Remediant jest stosowany w obrębie zbiorników wodnych w Łazienkach Królewskich - ulubionym miejscu odpoczynku w Warszawie. O pięknie Łazienek Królewskich stanowią nie tylko historyczne obiekty architektoniczne, ale również zjawiskowe otoczenie naturalne, w tym trzy stawy, których rekultywację powierzono zespołowi Bio-Gen.

Znakomite efekty działania preparatu Remediant w warszawskim ZOO

Na początku lipca miała miejsce aplikacja preparatu Remediant na kilku zbiornikach wodnych w warszawskim ZOO.

Przypomnijmy, że aplikacja miała miejsce na zbiornikach wodnych zlokalizowanych przy wybiegach dla małp, szympansów, niedźwiedzi, lemurów oraz w największej na terenie ZOO fontannie.

Po kilku tygodniach odwiedziliśmy ogród zoologiczny, żeby ocenić wyniki aplikacji.

Niewątpliwie na skuteczność działania preparatu Remediant ma wiele czynników. W przypadku ZOO na niekorzyść wpływają głównie niewielkie rozmiary oraz mała głębokość zbiorników wodnych, dzięki czemu woda ma skłonność do szybkiego nagrzewania, a co za tym idzie sprzyja to rozwojowi glonów. Kolejnym czynnikiem działającym na niekorzyść jest brak ruchu wody.

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia pogody. W lipcu opady deszczu były stosunkowo obfite, co spowodowało dodatkowe zasilenie zbiorników w niekorzystne biogeny.

Pomimo tego można zaobserwować pozytywny wpływ Remediantu na stan wody.

Poniżej znajduje się zestawienie zdjęć wykonanych przy wybiegu dla lemurów. Zbiornik jest płytki, ma nieregularny kształt. od dołu jest wybetonowany, ma tendencję do silnego nagrzewania się. Oprócz tego po zbiorniku pływają łabędzie, które dodatkowo zanieczyszczają wodę. Do zbiornika dostają się również resztki niedojedzonego przez zwierzęta pokarmu.

Zdjęcia zostały zrobione z pomostu widokowego.

Zdjęcia od góry zostały wykonane w dniu aplikacji. Widać wyraźnie intensywny zakwit glonów na dnie zbiornika, jak również na powierzchni. Również przejrzystość wody nie jest zbyt duża.

Środkowe zdjęcia przedstawiają sytuację po 3 dniach od wykonania aplikacji. Widać wyraźnie mniejszą obecność glonów oraz dużo większą przejrzystość wody.

Zdjęcia dolne przedstawia sytuację w zbiorniku po ok. 3 tygodniach od aplikacji. Bakterie zawarte w preparacie Remediant aktywnie działając na związki azotu i fosforu w wodzie doprowadziły do znacznej redukcji ilości glonów w wodzie. Przejrzystość wody utrzymała się na wysokim poziomie, co nie do końca jest widoczne na zdjęciach ze względu na to, że podczas ich wykonywania była pochmurna pogoda.

Podsumowując:

 • Remediant – wykazał się dużą skutecznością redukcji glonów zarówno w toni wodnej jak i glonów nitkowych.
 • Aplikacja preparatu w sposób znaczący poprawił klarowność wody.
 • Polepszyły się warunki środowiska wodnego: zmniejszył pH mułu, dzięki czemu zaistniały lepsze warunki do redukcji osadów, zwiększył pH wody co przyspieszało wiązanie jonów fosforanowych przez jony wapnia, tworząc nierozpuszczalne związki.
 • Poprawił zdrowotność i dobrostan żyjących w nim organizmów żywych.
 • Remediant zahamował eutrofizację zbiornika.

Atest PZH w załączniku

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium